SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Oxelösunds Judoklubb
Judo
Tävlingsbarometern

Oxelösunds judoklubb har, sedan flera år tillbaka, årligen en tävlingsbarometer där medlemmarnas resultat från olika tävlingar adderas efter poängen:

Guld=3p, Silver=2p, Brons=1p.

 

2022

Tävlingsbarometern 2022

1. Jakob Ivarsson 2 (SM), 3 (SJO 2) = 5p

2. Hugo Ivarsson 3 (SJO 2), 1 (RM) = 4p
3. Niklas Müller 3 (SM) = 3p

3. Peter Ivarsson 3 (SM) = 3p

3. Linnea Borin 2 (SJO 2), 1 (RM) = 3p

3. Lucas Igelström 3 (SJO 2) = 3p

3. Linus Liljequist 3 (SJO 2) = 3p

8. Benjamin Gonzalez 2 (SM) = 2p

8. Patrik Lillquist 2 (SM) = 2p

10. Denise Malmsten 1 (SM) = 1p
10. Rasmus Linder 1 (Linde Cup) = 1p

 

Lilla Tävlingsbarometern (U9-U11)

1. Jonathan Erling 3 (SHO 2)
2. Zainab Ayadi 2 (SJO 2)

2. Leia Riström 2 (SJO 2)

2. Isak Ivarsson 2 (SJO 2)

2. Zakaria Ayadi 2 (SJO 2)

6. Theo Neren 2 (SJO 2)

 

Budo Nord Cup 220520: Hugo 5:a, Jakob 5:a, Mark 9:a

2021

Tävlingsbarometern 2021

1. Benjamin Gonzalez 2+1 (Linde Open), 2 (Budo Nord Cup), 3 (Staffanstorp) = 8p
1. Hugo Ivarsson 1 (Greenhill), 2 (SJO3), 2 (Trollträff), 3 (Trollträff Lag) = 8p

3. Jakob Ivarsson 1 (Greenhill), 1 (SJO Edition), 2 (SJO3), 1 (Trollträff), 2 (Trollträff Lag) = 7p

4. Denise Malmsten 2 (Budo Nord Cup), 3 (Baltic Sea) = 5p 

5. Linus Liljequist 2 (SJO3), 3 (SJO4) = 5p

6. Linnea Borin 1 (SJO Edition), 3 (SJO4) = 4p

7. Lukas Riström 2 (SJO4) = 2p

8. Lucas Igelström 1 (SJO Edition) = 1p

 

Lilla Barometern U9-U11

  1. Zainab Ayadi 3 (SJO Edition), 2 (SJO3), 2 (SJO4)
  2. Isak Ivarsson 3 (SJO Edition), 2 (SJO 3)
  3. Jonathan Erling 2 (SJO3), 2 (SJO4)
  4. Vidar Eriksson 1 (SJO Edition)
2020

Tävlingsbarometern 2020

 

1. Hugo Ivarsson 3 (SJO1), 3 (Borås) = 6p

2. Jakob Ivarsson 3 (SJO1), 2 (Borås) = 5p

2. Denise Malmsten 1 (Dam-SM), 2 (J-SM), 1+1 (Baltic Sea) = 5p

4. Alvin Thunberg 3 (SJO1) = 3p

4. Linus Liljequist 3 (SJO1) = 3p

6. Oscar Borin 2 (SJO1) = 2p

6. Isak Ivarsson 2 (SJO1) = 2p

8. Benjamin Gonzalez 1 (U18-SM) = 1p

8. Melvin Bergli 1 (SJO1) = 1p

8. Tor Lundström 1 (SJO1) = 1p

8. Lucas Igelström 1 (SJO1) = 1p

8. Liam Lundberg 1 (SJO1) = 1p

8. Alexander Sokolowski 1 (SJO1) = 1p

 

 

 

Övriga utmärkelser

Årets Judoka: Denise Malmsten

Årets Ledare: Maria Huglen

2019

Tävlingsbarometern 2019

1. Peter Ivarsson 2 (str), 3 (mswop), 3 (SJO2), 3 (DM), 3 (vet-SM) = 14p

2. Hugo Ivarsson 2 (str), 2 (SJO2), 2 (Polen, Lipno), 1 (Green Hill), 3 (SJO3), 3 (SJO4) = 13p

3. Denise Malmsten 3 (SJO2), 2 (SM F18), 1+1 (BudoNord), 2 (Linde), 1 (JSWOP), 1 (FinnishOpen) =11p

3. Benjamin Gonzalez 2 (SJO1), 1 (BJC), 2 (str), 3 (SJO2), 1 (SM P18), 1 (Linde), 1 (Trollhättan) = 11p

3. Jakob Ivarsson 2 (str), 2 (Polen, Lipno), 1 (Green Hill), 3 (Poznan), 3 (SJO4) = 11p

6. Linus Linjequist 3 (SJO1), 2 (SJO2), 1 (Green Hill), 1 (SJO3), 2 (SJO4) = 8p

7. Alvin Thunberg 2 (SJO1), 2 (SJO 2), 2 (Polen, Lipno) = 6p

7. Lucas Riström 3 (Polen, Lipno), 1 (SJO3), 2 (SJO4) = 6p

9. Hampus Kronbäck 2+3 (str) = 5p

9. Erik Ekberg 1 (str), 2 (SJO2), 2 (Polen, Lipno) = 5p

9. Melvin Bergli 1 (SJO2), 1 (Polen, Lipno), 3 (SJO3) = 5p

12. Maria Huglen 3 (mswop) = 3p

12. Ulf Erling 3 (mswop) = 3p

12. Rickard Igelström 3 (mswop) = 3p

15. Kristoffer Murén 1 (str), 1 (mswop) = 2p

15. Niklas Müller 2 (str) = 2p

15. Przemek Sokolovski 2 (mswop) = 2p

15. Tony Johansson 2 (SJO1) = 2p

15. Tor Lundström 1 (SJO1), 1 (str), 5:a (SM P18) = 2p

15. Oscar Borin 2 (Polen, Lipno) = 2p

15. Adam Clevhult 1 (SJO1), 1 (Poznan) = 2p

15. Herman Blixt 2 (Poznan) = 2p

23. Alexander Sokolovski 1 (Polen, Lipno) = 1p

23. Linnea Borin 1 (Polen, Lipno) = 1p

23. Martina Thorn 1 (str) = 1p

23. Magnus Gustafsson 1 (mswop) = 1p

 

Övriga utmärkelser

Årets Judoka: Denise Malmsten

Årets Ledare: Przemek Sokolowski

Årets Förebild: Kristoffer Murén

Årets Framsteg: Linnea Borin

Årets Fighter: Alvin Thunberg, Benjamin Gonzalez

Årets Eldsjäl: Tuula Lundström, Fredrik Eriksson

2018

Tävlingsbarometern 2018

1. Benjamin Gonzalez 3 (SJO1), 1 (Borås), 1+1 (Sträffen), 3+2 (DM), 3+1 (Trollträffen), 3 (BudoNord), 2+2 (Green Hill), 3 (Linde Judo Open), 3+3 (SJO3), 2+2 (Gothenburg Open), 2 (Poznan) = 37p

2. Jakob Ivarsson 3 (SJO2), 3 (Linde Judo Open), 1 (Poznan), 3 (SJO4) = 10p

3. Maria Huglén 1 (MSWOP), 3 (vet-NM), 3 (vet-EM), 2 (vet-VM)=9p

3. Hugo Ivarsson 3 (SJO2), 3 (Linde Judo Open), 3 (SJO4) = 9p

5. Tony Johansson 3 (SJO2), 3 (Linde Judo Open), 2 (SJO4) = 8p

5. Hampus Kronbäck 3 (Poznan), 3+2 (SJO4) = 8p

7. Erik Ekberg 1 (SJO1), 3 (SJO3), 2 (SJO4) =6p

7. Rickard Igelström 3 (MSWOP), 2+1 (SJO4) = 6p

9. Niklas Müller 2+1 (Poznan), 1 (SJO4) = 4p

9. Herman Blixt 2 (Poznan), 2 (SJO4) = 4p

11. Jesper Neubert 2 (Sträffen) = 2p

11. Peter Ivarsson 2 (MSWOP) = 2p

11. Adam Clevhult 2 (Poznan) = 2p

11. Linus Liljeqvist 2 (SJO4) = 2p

15. Alexandra Bergkvist 1 (Sträffen) =1p

15. Måns Fröjd 1 (Sträffen) =1p

15. Tor Lundström 1 (SJO4) =1p

 

 

Årets Judoka: Maria Huglén (EM guld och VM silver)
Årets Ledare Martina Thorn och Ulf Erling
Årets Förebild Niklas Müller
Årets Hjälptränare Fredrik Eriksson
Årets Framsteg: Benjamin Gonzalez
Årets Fighter: Anna Neubert och Tuula Lundström
Årets Eldsjäl: Przemek Sokolovski

2017

Tävlingsbarometern 2017

1. Benjamin Gonzalez 1 (SJO1), 1 (Holland), 2 (Trollträffen), 1 (SJO2), 2 (Linde Open), 2 (Gothenburg Open), 1 (Borås Judo Challenge), 5:a Lag-RM, 2 (SJO4), 3 (Sundsvall) =15p

2. Kristoffer Murén 3 (Mswop), 2 (Straffen), 3 (Veteran-NM), 1 (SM), 2 (Veteran-SM) =11p

3. Rickard Igelström 3 (Mswop), 3 (Veteran-NM), 3 (Sundsvall) =9p

4. Erik Ekberg 2 (SJO1), 1 (SJO2), 2 (SJO4), 3 (Sundsvall)  =8p

4. Hampus Kronbäck 1 (Baltic Sea Open), 2 (NM-U18), 1 (SM-U18), 5:a Lag-RM, 3+1 (Sundsvall) =8p

6. Denise Malmsten 1 (Trollträffen), 1 (Straffen), 1 (SJO2), 2 (NM-U18), 1 (SM-U18) =6p

6. Ella Norrgran 3 (SJO1), 3 (Sundsvall) =6p

8. Alexandra Bergkvist 3 (Straffen), 2 (Sundsvall) =5p

8. Jakob Ivarsson 3 (SJO4), 2 (Sundsvall) = 5p

10. Hugo Ivarsson 3 (SJO4), 1 (Sundsvall) = 4p

11. Peter Ivarsson 3 (Mswop), 5:a VM =3p

11. Jan Holmsten 2 (Mswop), 1 (Straffen) =3p

11. Tor Lundström (5:a Lag-RM), 3 (Sundsvall) = 3p

11. Tony Johansson 3 (Sundsvall) = 3p

15. Linus Wasseng 2 (Straffen) =2p

15. Måns Fröjd 2 (Sundsvall) = 2p

15. Jesper Neubert 1 (Straffen), 1 (Sundsvall) = 2p

15. Leo Lennebrink 1 (SJO2), 1 (Sundsvall) = 2p

15. Oscar Borin 2 (Sundsvall) = 2p

20. Niklas Müller 1 (Drakstaden cup) =1p

20. Johan Edh 1 (Straffen) = 1p

2016

Tävlingsbarometer 2016

1. Denise Malmsten 3p (SJO 1), 3p (Adidas), 3p (Drakcup), 3+3 (Suncity Open), 2p (CopenhagenOpen), 2p (sträffen, 3p (SJO2), 3p+1p (Trollträffen), 3p (Budo Nord Cup), 2p (Borlänge Judo Open), 1p (Trollträffen) = 32p

2. Rickard Igelström 3p (SJO1), 3p+2p (Drakcup), 2p (sträffen), 3p Veteran-NM, 3+3p (SJO3), 1p (Veteran-SM), 3p (Sundsvall) = 23p

3. Benjamin Gonzalez 3p (SJO1), 3p (SJO2), 2p (SJO3), 3p (Adidas), 3p (Trollträffen), 3+2p (Sundsvall) = 19p

4. Hampus Kronbäck 2p (sträffen), 3p (SJO), 3+3+2p (Sundsvall) = 13p

5. Alexandra Bergkvist 2p (sträffen), 3+3p (Sundsvall) = 8p

6. Ulf Erling 3p (sträffen), 2p Veteran-NM, 2p (Polis-SM) = 7p

7. Peter Linder 2p (SJO1), 1p (Drakcup), 3p (Sundsvall) = 6p

8. Erik Ekberg 2p (SJO3), 3p (Sundsvall) = 5p

9. Lucas Igelström 2p (SJO1), 1p (SJO3), 1p (Sundsvall) = 4p

10. Peter Ivarsson 2p (Veteran-EM), 1p (Veteran-VM) = 3p

10. Magnus Gustafsson 3p (SJO1) = 3p

10. Hampus Edh 1p (SJO1), 2p (Sundsvall) = 3p

10. Hugo Ivarsson 3p (Sundsvall) = 3p

10. Ella Norrgran 3p (Sundsvall) = 3p

10. Linus Neubert 3p (Sundsvall) = 3p

16. Leo Lennebrink 2p (Sundsvall) = 2p

16. Fredrik Eriksson 2p (Sundsvall) = 2p

16. Rasmus Linder 2p (Drakcup) = 2p

16. Melissa Gonzalez 2p (SJO2) = 2p

16. Jesper Neubert 1p (SJO1), 1p (Sundsvall) = 2p

16. Tor Lundström 1p (Drakcup), 1p (Sundsvall) = 2p

22. Niklas Müller 1p (Drakcup) =1p

22. Jan Holmstens 1p (sträffen) = 1p

22. Theo Linder 1p (SJO2) = 1p

22. Adam Norén 1p (SJO3) = 1p

22. Johan Edh 1p (Sundsvall) = 1p

22. Måns Fröjd 1p (Sundsvall) = 1p

2015

1. Rickard Igelström 3p (str HV-100), 1p (str H-90), 2p (DM), 3p (V-SM) = 9p

2. Linus Neubert 2p (SJO1), 2p (SJO3), 3p (DM), 1p (SJO4) = 8p

3. Niklas Müller 2p (SJO2 H-81), 2p (SJO4), 2p (Sundsvall) = 6p

3. Rasmus Linder 1p (SJO2 -P11-34), 2p (SJO3), 3p (SJO4) = 6p

5. Benjamin Gonzalez 3p+2p (DM) = 5p

5. Melissa Gonzalez 2p (DM, 3p (SJO4) = 5p

5. Erik Ekberg 1p (SJO3), 3p (DM, 1p (SJO4) = 5p

8. Magnus Gustafsson 3p (str HV-66), 1p (V-SM) = 4p

8. Adam Norén 2p (str H21-73), 2p (DM) = 4p

8. Alexandra Begrkvist 1p (SJO1), 3p (str D-57) = 4p

11. Hampus Kronbäck 1p (str P18-81), 2p (DM) = 3p

11. Leo Lennebrink 3p (DM) = 3p

11. Alice Ivarsson 3p (DM) = 3p

11. Peter Linder 3p (V-nyb SM) = 3p

15. Yamandu Cano Gonzalez 2p (DM) = 2p

15. Linus Wasseng 2p (H-60) = 2p

15. Hampus Edh 2p (DM) = 2p

15. Keon Wenman 2p (DM) = 2p

15. Filip Fornstedt 2p (DM) = 2p

15. Nathalie Lindström 2p (DM) = 2p

15. Tor Lundström 2p (Sundsvall) = 2p

22. Måns Fröjd 1p (DM) = 1p

22. Ida Etzell 1p (DM) = 1p

2014

1. Denise Malmsten 3p+3p (SJO1), 2p (Norrcup), 2p (Väst-cup), 1p (sträffen), 3+2 (SJO2), 1p (Copenhagen), 2p+3p (BudoNord), 3 (Norrcup3), 1p (NationalCup) 3 (SJO3) = 29p

2. Rickard Igelström 3p (sträffen), 1p (sträffen), 3p (SM Veteran), 3+1 (SJO3) = 11p

3. Niklas Müller 3p (sträffen), 2 (Västcup) = 5p

4. Jesper Neubert 1p (SJO1), 2p (SJO2), 1p (SJO4) = 4p

5. Magdalena Andersson 2p (sträffen), 1p (SJO2) = 3p

6. Alexandra Bergkvist 1p (sträffen), 1p (U23 SM) = 2p

7. Nathalie Lindström 1p (SJO1) = 1p

7. Adam Norén 1p (Västcup) = 1p

7. Robin Lindström 1p (SJO2) = 1p

 

2013
1. Denise Malmsten 3p (SJO1), 1p (S-träffen), 3p (SJO2), 3+3p (DM), 3p (SJO3), 3+2p (Norrcup), 2+2p (SJO4) 25p
2. Alexandra Bergkvist 1p+2p (S-träffen), 3p (SJO2), 2+3p (DM), 1p (N-cup), 1p (U23-SM), 2p (SJO3), 3p (SJO4) 18p
3. Hampus Kronbäck 2p (SJO 1), 1p (SJO2), 1+1p (DM), 1p (N-cup), 1p (SJO4) 7p
4. Niklas Müller 2p (DM), 2p (SJO4) 4p
5. Linus Wasseng 3p (S-träffen) 3p
5. Nathalie Lindström 3p (SJO2) 3p
5. Yamandu Cano-Gonzalez 2p (SJO3), 1p (SJO4) 3p
8. Pascal Haglund 2p (SJO2) 2p
8. Andreas Lybäck 1p (SJO2), 1p (DM) 2p
8. Herman Blixt 2p (N-cup) 2p
11. Adam Norén 1p (S-träffen) 1p
11. Benjamin Gonzalez 1p (DM) 1p
2012
  1. Denise Malmsten 3p (GoG cup), 3p (SJO2), 2p (Adidas), 2p (SJO3), 3p (DM), 3p+2p (SJO4) 18p
  2. Benjamin Gonzales 1p (SJO1), 2p (Adidas), 3p (SJO3), 1p (DM), 1p (SJO4) 8p
  3. Alexandra Bergkvist 3p (SJO2), 3p (DM), 1p (DM) 7p
  4. Hampus Kronbäck 2p (SJO2), 2p (Adidas), 2p 6p
  5. Niklas Müller 1p (SJO1), 3p (DM) 4p
  6. Linus Wasseng 3p (S-träffen) 3p
    Herman Blixt 3p (Adidas) 3p
    Måns Fröjd 1p (SJO2), 1p (Adidas), 1p (DM) 3p
  7. Peter Ivarsson 2p (Veteran-SM) 2p
  8. Pascal Haglund 1p (SJO2) 1p
    Robin Lindström 1p (DM) 1p
    Nathalie Lindström 1p (DM) 1p 
2011

1. Alexandra Bergkvist, 11p

2p (SJO 10/4), 3p (KTMF Judo Champ, USA 15/10), 3p+3p (Shufu Open, USA 19/11)

2. Hampus Kronbäck, 8p

3p (DM 28/5), 2p (SJO 15/10), 3p (SJO 19/11)

3. Adam Norén, 6p

3p (S-träffen 2/4), 3p (SJO 15/10)

3. Benjamin Gonzales, 6p

3p (SJO 10/4), 3p (SJO 4, 19/11)

5. Denise Malmsten, 5p

1p (SJO 10/4), 2p (SJO 15/10), 2p (SJO 4, 19/11)

6. Nathalie Lindström, 4p

1p (DM 28/5), 1p (SJO 15/10), 2p (SJO 4, 19/11)

7. Linus Wasseng, 3p

3p (S-träffen 2/4),

8. Herman Blixt, 1p

1p (SJO 15/10)

8. Måns Fröjd, 1p

1p (SJO 4, 19/11)

2010

1. Hampus Kronbäck, 9p
3p (E-tuna), 3p (DM), 3p (SJOP 3)

2. Linus Wasseng, 6p
3p (S-träffen), 3p (DM)

3. Alexandra Bergkvist, 3p
2p (Södra Judo Open), 1p (DM)

3. Ida Kronbäck, 3p
1p (E-tuna), 2p (DM)

3. Herman Blixt, 3p
3p (DM)

6. Oliver Larsson, 2p
2p (DM)

7. Magnus Appelkvist, 1p
1p (S-träffen)

7. Marcus Kammeborn, 1p
1p (DM)

7. Robin Lindström, 1p
1p (DM)

7. Denise Malmsten, 1p
1p (DM)

7. Adam Norén, 1p
1p (Lag RM)

2009

1. Linus Wasseng, 13p
3p (JSM), 1p (Estland), 3p (Sträff), 3p (NM), 1p (BudoNord), 2p (JSWOP)

2. Adam Norén, 4p
1p (Sträff), 1p (DM), 1p (Lag-RM), 1p (SJOP4)

3. Therese Borrman, 3p
3p (DM

3. Emma Grahn, 3p
3p (DM)

5. Magdalena Andersson, 2p
2p (DM)

5. Sandra Sandell, 2p
2p (DM)

5. Amanda Hanssen, 2p
2p (DM)

8. Daniel Sandell, 1p
1p (DM)

8. Linn Hanssen, 1p
1p (DM)

8. Linnea Blomqvist, 1p
1p (DM)

8. Patrik Eriksson, 1p
1p (DM)

8. Alexandra Bergkvist, 1p
1p (SJOP4)

 

Årets Fighter: Daniel Sandell

Årets Överraskning: Emma Grahn

Årets Judoka: Linus Wasseng 

2008

1. Linus Wasseng, 14p
1p (Str), 1p (BudoN), 2p (DM), 3p (NM), 2p (JSWOP), 3p (Emmen, Hol), 2p (J-Finnish)

2. Kristoffer Murén, 8p
3p (N-cup1), 3p (DM), 2p (DM)

3. Adam Norén, 6p
2p (DM), 2p (SJOP3), 1p (Norrcup), 1p (SJOP4)

3. Marcus Nilsson, 6p
1p (SJOP1), 1p (Str), 3p (DM), 1p (USM)

4. Anton Forsberg, 5p
2p (SJOP1), 3p (DM)

6. Maxim Li, 4p
3p (DM), 1p (DM)

6. Magdalena Andersson, 4p
2p (SJOP3), 2p (SJOP4)

8. Madelene Rådenmalm, 3p
3p (DM)

8. Therese Borrman, 3p
3p (DM)

8. Alexandra Bergkvist, 3p
2p (DM), 1p (SJOP3)

11. Julia Thollander, 2p
2p (DM)

11. Hampus Kronbäck, 2p
2p (DM)

13. Daniel Sandell, 1p
1p (DM)

2003-2007

2007

Årets Judoka: Linus Wasseng

Årets Fighter: Adam Norén

Årets Ledare: Patrik Eriksson 

Tävlingsbarometern:
1. Linus Wasseng
2. Kristoffer Murén
3. Magdalena Andersson
4. Maxim Li
5. Alexandra Bergkvist

Linus Wasseng (J-landslaget bevakningsgrupp) tilldelades Oxelösunds Idrottsstipendium på 10 000kr för bla JSM guld, NM brons, silver Emmen (Hol), silver Budo Nord.

Kristoffer Murén (U23 landslaget, -73kg) tilldelades Lions Idrottsstipendium på 10 000kr i samband med Oxelö Marknad för bl a 5:e plats SM, guld S-träffen, 

 

2006

Årets Judoka: Kristoffer Murén (1:a JSM, 3:a Jun A-turn Tallin, 5:a SM, 5:a EJU A-Jun Borås) och Linus Wasseng (1:a Limfjord, 3:a Venray, 2:a J-SWOP, 1:a J-Finnish, 2:a USM)

Årets Överraskning: Magdalena Andersson

Årets Ledare: Dan Rådenmalm 

Tävlingsbarometern:
1:a Linus Wasseng 22p.
2:a Marcus Warensjö och Maxim Li 16p.

4:a Diana Olsen 13p.

 

2005

Årets Judoka: Weronica Nilsson (1:a USM, 2:a Skol-SM)

Årets Utveckling: Kristoffer Murén (3:a JSM, 5:a SM) 

Årets Fighter: Linus Wasseng (3:a USM) 

Årets Ledare: Thomas Nilsson 

Tävlingsbarometern:
1:a Weronica Nilsson 18p.
1:a Kristoffer Murén 18p.

3:a Diana Olsen 13p.

4:a Rebecca Nilsson 9p.

4:a Marcus Warensjö 9p.

4:a Linus Wasseng 9p.

 

2004

Årets Judoka:

Kristoffer Murén (3:a JSM, 2:a Budo Nord) 

Årets Fighter/Överraskning:

Diana Olsen (3:a SkolSM, 3:a USM) och Alexandra Bergkvist 

Årets Ledare:

Annet Malmsten 

Tävlingsbarometern:
1:a Weronica Nilsson 22p. (2:a SkolSM)
2:a Linus Wasseng 13p. (3:a USM)

Lilla Barometern:
1:a Rebecca Nilsson

2:a Marcus Nilsson

 

2003

Årets Judoka: Kristoffer Murén

Årets Fighter: Diana Olsen

Årets Ledare: Marcus Warensjö

Tävlingsbarometern:
1:a Weronica Nilsson 17 poäng
2:a Kristoffer Murén och Linus Wasseng båda 11 poäng.

Lilla Barometern:
1:a Marcus Borrman 24 poäng
2:a Rebecca Nilsson 21 poäng
3:a Elvira och Magdalena Andersson 18 poäng.

 
Våra sponsorer