SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Oxelösunds Judoklubb
Judo
SM-medaljer OJK

 

 

2024

SM U18 (Trollhättan)

Silver Oscar Borin

2023

 

 

J-SM U21 (Sthlm)

SM Veteran (Sthlm)

SM Veteran (Sthlm)

Silver Benjamin Gonzalez

Brons Patrik Lillquist

Brons Przemek Sokolowski

2022





SM U18 (Oxelösund)
J-SM U21 (Oxelösund)
J-SM U21 (Oxelösund)
SM Veteran (Oxelösund)
SM Veteran (Oxelösund)
SM Veteran (Oxelösund)

Silver Jakob Ivarsson
Silver Benjamin Gonzalez
Brons Denise Malmsten
Guld Peter Ivarsson
Guld Niklas Müller
Silver Patrik Lillquist

2020

 

 

Dam-SM (Malmö)

J-SM (Malmö)

SM U18 (Malmö)

Brons Denise Malmsten

Silver Denise Malmsten

Brons Benjamin Gonzalez

2019

 

 

SM Veteran (Trollhättan)
SM U18 (Trollhättan)
SM U18 (Trollhättan)

Guld Peter Ivarsson
Silver Denise Malmsten
Brons Benjamin Gonzalez

2017

 

 

 

SM Herrar (Stockholm)
SM Veteran (Sthlm)
SM U18 (Stockholm)
SM U18 (Stockholm)

Brons Kristoffer Murén
Silver Kristoffer Murén
Brons Denise Malmsten
Brons Hampus Kronbäck

2016

SM Veteran (Staffanstorp)

Brons Rickard Igelström

2015

 

 

SM Veteran (Farsta)
SM Veteran (Farsta)
SM Nybörjare Veteran (Farsta)

Guld Rickard Igelström
Brons Magnus Gustafsson
Guld Peter Linder

2014

 

U23 SM (Trollhättan)
SM Veteran (Trollhättan)
Brons Alexandra Bergkvist
Guld Rickard Igelström
2013 U23 SM (Varberg) Brons Alexandra Bergkvist
2012 SM Veteran (Borlänge) Silver Peter Ivarsson
2009 J-SM (Stockholm) Guld Linus Wasseng
2008 USM (Västerås) Brons Marcus Nilsson
2007 J-SM (Kristianstad) Guld Linus Wasseng

2006

 

 

 

 

J-SM (Landskrona)
USM (Borås)
USM (Borås)
USM (Borås)
USM (Borås)
Guld Kristoffer Murén
Silver Linus Wasseng
Silver Maxim Li
Silver Elvira Andersson
Brons Diana Olsen

2005

 

 

J-SM (Staffanstorp)
U-SM (Farsta)
U-SM (Farsta)
Brons Kristoffer Murén
Guld Weronica Nilsson
Brons Linus Wasseng

2004

 

 

 

U-SM (Tumba)
U-SM (Tumba)
U-SM (Tumba)
J-SM (Uppsala)
Brons Marcus Warensjö
Brons Linus Wasseng
Brons Diana Olsen
Brons Kristoffer Murén

2000

 

U-SM (Farsta)
U-SM (Farsta)
Guld Malin Warensjö
Brons Sebastian Andersson

1999

 

 

J-SM (Farsta)
U-SM (Lund)
U-SM (Lund)
Guld Jim Nilsson
Brons Janne Sjöström
Brons Lisa Nilsson

1998

 

 

 

U-SM (Göteborg)
U-SM (Göteborg)
U-SM (Göteborg)
U-SM (Göteborg)
Guld Sebastian Andersson
Guld Lisa Nilsson
Silver Jim Nilsson
Brons Elenore Andersson

1997

 

 

 

SM Herrar (Stockholm)
U-SM (Borlänge)
U-SM (Borlänge)
U-SM (Borlänge)
Brons Patrik Ivarsson
Guld Janne Sjöström
Guld Sebastian Andersson
Guld Elenore Andersson
1996 U-SM (Farsta) Guld Jim Nilsson
1995 U-SM (Linköping) Brons Jim Nilsson

1994

 

 

J-SM (Uppsala)
SM (Mölndal)
SM (Mölndal)
Guld Patrik Ivarsson
Brons Patrik Ivarsson
Brons Maria Huglén
1993 J-SM Guld Patrik Ivarsson

1992

 

J-SM
Dam SM
Guld Patrik Ivarsson
Silver Maria Huglén

1991

 

 

SM Herrar (Stockholm)
J-SM (Oxelösund)
J-SM (Oxelösund)
Brons Peter Ivarsson
Guld Peter Ivarsson
Silver Patrik Ivarsson

1990

 

 

 

SM Herrar (Oxelösund)
Dam SM (Oxelösund)
J-SM
U-SM
Brons Peter Ivarsson
Brons Maria Huglén
Guld Peter Ivarsson
Guld Patrik Ivarsson

1989

 

 

Dam SM
J-SM
U-SM
Brons Maria Huglén
Guld Peter Ivarsson
Brons Patrik Ivarsson

1988

 

 

 

J-SM (Göteborg)
U-SM (Staffanstorp)
U-SM (Staffanstorp)
U-SM (Staffanstorp)
Guld Peter Ivarsson
Silver Peter Ivarsson
Silver Robert Burman
Brons Patrik Ivarsson

1987

 

U-SM (Stockholm)
U-SM (Stockholm)
Silver Peter Ivarsson
Brons Patrik Ivarsson

1986

 

 

U-SM (Lindome)
U-SM (Lindome)
U-SM (Lindome)
Guld Peter Ivarsson
Guld Patrik Ivarsson
Brons Lars Johansson

1985

 

J-SM
U-SM (Oxelösund)
Silver Joakim Fleetwood
Silver Peter Ivarsson

1984

 

 

 

J-SM
J-SM
U-SM (Lund)
U-SM (Lund)
Brons Maria Huglén
Brons Lotta Andersson
Brons Patrik Ivarsson
Brons Lotta Andersson

1983

 

 

Dam SM (Oxelösund)
U-SM (Nacka)
U-SM (Nacka)
Guld Eini Luokkanen
Brons Peter Ivarsson
Brons Maria Huglén

1982

 

 

 

Dam SM
U-SM
U-SM
U-SM
Silver Eini Luokkanen
Guld Maria Huglén
Silver Kristian Ilvonen
Brons Joakim Fleetwood

1981

 

 

Dam SM (Oxelösund)
U-SM
U-SM
Silver Eini Luokkanen
Silver Joakim Fleetwood
Brons Maria Huglén

1980

 

 

 

 

Dam SM
U-SM
U-SM
U-SM
U-SM
Silver Eini Luokkanen
Guld Maria Huglén
Guld Jessica Fleetwood
Guld Eva-Lisa Ala-Kulju
Brons Joakim Fleetwood

1979

 

 

 

 

U-SM Guld Jessica Fleetwood
Guld Eini Luokkanen
Guld Maria Huglén
Guld Eva-Lisa Ala-Kulju
Brons Joakim Fleetwood

1978

 

 

U-SM Guld Jessica Fleetwood
Guld Eini Luokkanen
Guld Eva-Lisa Ala-Kulju

1977

 

 

 

 

J-SM
J-SM
U-SM
U-SM
U-SM
Guld Håkan Jansson
Silver Claes Calemark
Guld Jessica Fleetwood
Guld Eva-Lisa Ala-Kulju
Silver Eini Luokkanen

1976

 

 

J-SM, Nacka
J-SM, Nacka
U-SM
Guld Håkan Jansson
Brons Krister Lundström
Brons Anders Larsson

1975

 

 

 

 

J-SM, Järfälla
J-SM, Järfälla
J-SM, Järfälla
U-SM
U-SM
Brons Claes Calemark
Brons Krister Lundström
Brons Eero Blomqvist
Brons Anders Larsson
Brons Jan Rydstrand

1974

 

J-SM
J-SM
Guld Håkan Jansson
Brons Anders Olsen

1973

 

J-SM
U-SM
Guld Håkan Jansson
Brons Hans Tjärner

1972

 

U-SM, Jönköping
(Första officiella USM)
Guld Håkan Jansson
Silver Hans Tjärner

1971

 

U-RM
U-RM
Silver Håkan Jansson
Brons Krister Lundström

1970

 

 

U-RM
U-RM
U-RM
Guld Eero Blomqvist
Silver Håkan Jansson
Silver Hans Tjärner

1969

 

U-RM
U-RM

Guld Håkan Jansson
Brons Krister Lundström

Oxelösunds JK:s egna SM-arrangemang
1973 USM
1981 Dam-SM
1983 Dam-SM
1985 USM
1990 Senior-SM Damer och Herrar
1991 Junior-SM
2016 Lag-SM
2022 Senior-SM, U18, U21, Veteran

 
Våra sponsorer